Zamknij ładowanie
oferta

Okna drewniane

Poznaj 6 punktów, które wyróżnia naszą firmę w porównaniu do konkurencji.

 • Konstrukcja okna

  Okna drewniane produkowane przez naszą firmę gwarantują niezawodności użytkowania przez długie lata eksploatacji. W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo zarówno okna skrzynkowe jak i nowoczesne okna jednoramowe. Okna skrzynkowe charakteryzują się tradycyjną, oryginalną formą, wraz z ozdobnymi nakładkami, okuciami oraz szybami mocowanymi za pomocą kitu szklarskiego na bazie oleju lnianego. Okna jednoramowe produkowane są w dwóch grubościach ramy, co pozwala na zastosowanie różnych pakietów szyb, w zależności od potrzeb i preferencji klienta. W dotychczas produkowanych oknach jednoramowych o grubości skrzydła 68mm montowane są szyby jednokomorowe o współczynniku przenikalności cieplnej U=1,0 W/m2. Dla klientów stawiających na ekologię oraz ceniących sobie oszczędności wynikające z mniejszych strat ciepła oferujemy okna o zwiększonej grubości ramy wraz z szybą dwukomorową o współczynniku przenikalności cieplnej k= 0,6 W/m2 . Zastosowanie materiałów renomowanych firm polskich i europejskich gwarantuje najwyższą jakość wykonania oraz trwałość wyrobu.

 • Drewno

  Przy wszystkich gatunkach drewna stosowanych przy produkcji okien (sosna, modrzew, red meranti, dąb) wykorzystywane jest drewno klejone 3-warstwowo. W odróżnieniu od materiału litego wykazuje ono dużą odporność na krzywienie i wypaczanie się ramiaków oraz minimalizuje naprężenia wewnętrzne w drewnie. Od roku 2005 nasza firma posiada własny trak oraz nowoczesną, sterowaną komputerowo suszarnię. Dzięki temu gwarantujemy, iż kantówka używana w procesie produkcji została uprzednio odpowiednio wyselekcjonowana. W budownictwie zabytkowym zachowujemy "starą strukturę" okien, stosując szprosy konstrukcyjne lub wiedeńskie.

 • Okucia

  Komfort i niezawodność na długie lata gwarantują okucia MACO. We wszystkich oknach powyżej 900mm wysokości stosowane jest mikrorozszczelnienie czyli tzw. mikrowentylacja. Ponadto okucia obwiedniowe firmy MACO blokują skrzydła okienne w wielu punktach, a także posiadają w standardzie mechaniczną blokadę klamki.

 • Szyby

  Klienci mają do wyboru całą gamę różnego rodzaju szyb. Standardowo montowane jest szyby zespolone 4/16/4 Float, (wypełnione gazem-argonem) o współczynniku przenikalności ciepła k=1,1. NOWOŚCIĄ jest możliwość zamontowania szyb dwukomorowych o współczynniku przenikalności k=0,6. Szyby te w znacznym stopniu ograniczają straty ciepła zimą oraz nagrzewania się wnętrza latem. Na szyby dwukomorowe udzielamy do 10 LAT gwarancji. Na życzenie dostępne jest szkło bezpieczne (w klasach od P1 do P4), a także szeroki wybór szyb ornamentowych. Nowością na rynku jest tzw. ciepła ramka (zapobiega osadzaniu się pary wodnej na brzegach szyby), również dostępna w naszej ofercie. W szybach istnieje możliwość zamontowania szprosów międzyszybowych (w różnych kolorach i wielkościach), które w znaczący sposób podnoszą walory wizualne okna.

DOMKI
Awesome Image
Awesome Image

6

naszych
zalet